Dagindeling

Tussen 13u en 19u30 wordt er kinderopvang voorzien door kinderclub ’t muizenkot!

Tussen 12u00 en 13u00: Ontvangst

13u00: Samen starten in de Theaterzaal

  • Brussels Brecht-Eisler koor
  • Welkom door Ivan Van Praet, Nadine Peeters en Bart Vandersteene over de 2e Dag van het Socialisme
  • Syndicalisten uit België en Europa

14u15-18u00: werkgroepen
16u00: Koffiebreak
18u00: Pauze met broodjes en drank
18u40: Slotmeeting

‘Socialisme, strijd & solidariteit’

Met Mohamed Waked, Marc Goblet, (FGTB Liège), Anke Hintjens, Peter Mertens en Thomas Decreus + Slotconclusies van de Dag

Mohamed Waked is een Egyptische antropoloog en activist die van bij het begin betrokken was bij de revolutie op Tahrir. Hij is al jarenlang politiek actief en tevens co-editor van het populaire e-zine Jadaliyya (www.jadaliyya.com).

Thomas Decreus was mede-organisator van de shame betoging

Presentatie: Fatma Arikoglu en Paul Schrijvers
21u00: Fuif met optreden van Robb Johnson & Friends (UK) in de Balzaal van Vooruit

Een open doe -en denkdag voor socialisme, strijd en solidariteit

De werkroepen:

  1. Een nieuwe taalstrijd als hefboom voor het socialisme?
    Jan Blommaert en Johan Van Hoorde
    Moderator: Keltoum Belorf
  2. Cultuursalon
    Voor de pauze: Frank Stappaerts in gesprek met Gal en Jan
    Vromman
    Na de pauze: Marnix Verduyn in gesprek met Jacques
    Delcuvellerie, Dimitri Verhulst en Geert Six
  3. Arabische revolutie: hoe dicht bij ons eigen bed?
    Ludo De Brabander en Brecht Desmet
    Moderator: Koen Bogaert
  4. De Europese Staat tegen de volkeren van Europa
    Jan Fermon en Egbert Schellenberg
    Moderator: Peter Mertens
  5. Culturele werkplaats
    Voor de pauze: workshop theater met Poppe Boonstra “in de
    voetsporen van Bertolt Brecht”
    Na de pauze: strijdliederen zingen met Wouter Vandenabeele,
    Duwoh (Anke Hintjens&Bernard Van Lent) en Brussels Brecht-
    Eislerkoor
  6. Syndicale strijd: meer dan ooit een noodzaak!
    Ferre Wyckmans en Gaby Jaenen
    Moderator: Ivan Van Praet
  7. Hoe strijden voor hervormingen en voor socialisme?
    Erik De Bruyn, Tanja Niemeier en Stijn Oosterlinck
    Moderator: Fred Louckx
  8. Woman is the nigger of the world
    Aan de hand van een kortverhaal (geschreven door Sabine Descamps), over een vrouw die vertelt over haar dagelijks leven in een socialistische economie, over een vrouw die laat zien dat het leven anders kan zijn dan nu. Met dit verhaal gaan we aan de slag in de werkgroep. Ons verhaal wordt na de werkgroepen uitgedeeld aan alle deelnemers aan de 2de Dag van het Socialisme.
    Moderator: Nadine Peeters
  9. Wanted: Nieuwe Actiemiddelen!
    Voor de pauze: Inez Louwagie, Inge Neefs, Anneleen Kenis
    en Lode Devos over nieuwe lokale en internationale
    actiemiddelen.
    Na de pauze: Lieven Scheire, Rona Kennedy en Han Soete over de
    media als actiekracht!Moderator: Kelly Franceus

Tweede dag van het socialsime, zaterdag 29 oktober 2011, Vooruit Gent